
Αρχική σελίδα > Μηχανές καφέ > Ανεξάρτητο αφιέρωμα
Ανεξάρτητο ειδικό
L’Ανεξάρτητο ειδικό είναι ένα εργαλείο εκχύλισης εσπρέσο που ενσωματώνει όλες τις θεμελιώδεις τεχνολογίες εκχύλισης καφέ απευθείας στο άνω μέρος της μηχανής, ενώ οι λειτουργίες ατμού και ζεστού νερού διαχειρίζονται από ένα’ειδική μονάδα τοποθετημένη κάτω από τον πάγκο. Αυτή η διαμόρφωση εγγυάται συμπαγής και αποδοτικός σταθμός εργασίας, επιτρέποντας στον μπάρμαν να ρυθμίστε την πίεση και τη θερμοκρασία για μια πλήρως εξατομικευμένη εκχύλιση και ένα μοναδικό και αποκλειστικό φλιτζάνι.
Τεχνολογία και επιδόσεις
Σύστημα θέρμανσης PID
Αυτόματο σύστημα ελέγχου θερμοκρασίας για τη βελτίωση της θερμικής σταθερότητας του μηχανήματος.
XLVI Ομαλή ροή
Τύπος εκχύλισης: ομαλή και σταθερή ροή για έναν εσπρέσο με βελούδινα απαλή υφή.
Εξοικονόμηση ενέργειας
Προγραμματιζόμενη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση και δυνατότητα ρύθμισης του μηχανήματος σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας.
Μηχανική και ηλεκτρονική προ-έγχυση (ρυθμιζόμενη)
Η ρυθμιζόμενη ηλεκτρονική προ-έγχυση βελτιστοποιεί το άρωμα και την εκχύλιση με κάθε καφέ.
Κιτ προφίλ πίεσης (αξεσουάρ)
Ρυθμιζόμενη πίεση (0-12 bar) χειροκίνητα ή/και μέσω λογισμικού.
Κιτ Pompabassa (αξεσουάρ)
Υποδοχή φίλτρου για εκχύλιση χαμηλής πίεσης. Σε συνδυασμό με το κιτ προφίλ πίεσης.
Λογισμικό τσαγιού
Λογισμικό τσαγιού για ελεγχόμενη εκχύλιση τσαγιού. Η θήκη φίλτρου τσαγιού διατίθεται ως αξεσουάρ.
Ογκομετρική δοσολογία
Το ογκομετρικό σύστημα εξασφαλίζει ακριβείς δόσεις για ομοιόμορφη και συνεπή εκχύλιση.
Προσαρμόσιμο μηχάνημα
Προσαρμόζεται από το μηχάνημα σε χρώματα, υλικά και αξεσουάρ, βλ. λίστα προσαρμογής.
Εμπειρία χρήστη
Χρονοδιακόπτης εξαγωγής καφέ και ράβδος ατμού και νερού, μετρητής mL
Εύκολο πληκτρολόγιο χρήσης
Αυτόματο πλύσιμο
Οθόνη αφής TFT
Ενσωματωμένη ρυθμιζόμενη λεκάνη αποστράγγισης
Αυτόματη υπενθύμιση συντήρησης, φίλτρο, πλύσιμο
Τεχνικές προδιαγραφές
| Καθαρό βάρος (μικτό) | 21 Kg (44 Kg) |
|---|---|
| Διαστάσεις (Π x Υ x Δ) | 25 x 48 x 54,5 cm |
| Διαστάσεις (συσκευασία) | 73 x 69 x 62 cm |
| Παραγωγική ικανότητα | συνεχής κύκλος |
| Εύρος πίεσης | 0-12 bar |
| Ροή νερού | 0-1,5 l/min |
| Υποδοχή φίλτρου Ø | 58 mm |
| Ισχύς | 1300 W |
| Συχνότητα | 50-60 Hz |
| Τάση | 220-240 V |
| Τεχνολογία | Ορειχάλκινη κορεσμένη ομάδα 7,5 kg |
Σχετικό προϊόν





