Αρχική σελίδα > Μηχανές καφέ > Indipendente
Ανεξάρτητο
L’Ανεξάρτητο είναι ένα όργανο που επιτρέπει την εκχύλιση καφέ espresso. Η ιδιαιτερότητά του έγκειται στο γεγονός ότι όλα τα τεχνολογικά στοιχεία απαραίτητα για τη λειτουργία του είναι ενσωματωμένο στα ίδια τα μηχανήματα, χωρίς την παρουσία εξαρτημάτων κάτω από τον πάγκο. Η δυνατότητα αλλαγή πίεσης, ροής και θερμοκρασίας, επιτρέπει στον μπάρμαν να προσαρμόστε το κατά βούληση το’εξαγωγή, για ένα μοναδικό και αποκλειστικό προϊόν κύπελλο.
Τεχνολογία και επιδόσεις
Σύστημα θέρμανσης PID
Αυτόματο σύστημα ελέγχου θερμοκρασίας για τη βελτίωση της θερμικής σταθερότητας του μηχανήματος.
XLVI Ομαλή ροή
Τύπος εκχύλισης: ομαλή και σταθερή ροή για έναν εσπρέσο με βελούδινα απαλή υφή.
Εξοικονόμηση ενέργειας
Προγραμματιζόμενη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση και δυνατότητα ρύθμισης του μηχανήματος σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας.
Μηχανική και ηλεκτρονική προ-έγχυση (ρυθμιζόμενη)
Η ρυθμιζόμενη ηλεκτρονική προ-έγχυση βελτιστοποιεί το άρωμα και την εκχύλιση με κάθε καφέ.
Ογκομετρική δοσολογία
Το ογκομετρικό σύστημα εξασφαλίζει ακριβείς δόσεις για ομοιόμορφη και συνεπή εκχύλιση.
Προσαρμόσιμο μηχάνημα
Προσαρμόζεται από το μηχάνημα σε χρώματα, υλικά και αξεσουάρ, βλ. λίστα προσαρμογής.
Κιτ προφίλ πίεσης (αξεσουάρ)
Ρυθμιζόμενη πίεση (0-12 bar) χειροκίνητα ή/και μέσω λογισμικού.
Κιτ Pompabassa (αξεσουάρ)
Υποδοχή φίλτρου για εκχύλιση χαμηλής πίεσης. Σε συνδυασμό με το κιτ προφίλ πίεσης.
Λογισμικό τσαγιού
Λογισμικό τσαγιού για ελεγχόμενη εκχύλιση τσαγιού. Η θήκη φίλτρου τσαγιού διατίθεται ως αξεσουάρ.
Εμπειρία χρήστη
Χρονοδιακόπτης εξαγωγής καφέ και ράβδος ατμού, μετρητής mL
Εύκολο πληκτρολόγιο χρήσης
Αυτόματο πλύσιμο
Οθόνη αφής TFT
Διαθέσιμο μοντέλο με μικρή βάση και επίπεδο πλέγμα
Αυτόματη υπενθύμιση συντήρησης, φίλτρο, πλύσιμο
Τεχνικές προδιαγραφές
| Καθαρό βάρος (μικτό) | 21 Kg (44 Kg) |
|---|---|
| Διαστάσεις (Π x Υ x Δ) | 25 x 45 x 55 cm |
| Διαστάσεις (συσκευασία) | 73 x 69 x 62 cm |
| Παραγωγική ικανότητα | συνεχής κύκλος |
| Εύρος πίεσης | 0-12 bar |
| Ροή νερού | 0-1,5 l/min |
| Υποδοχή φίλτρου Ø | 58 mm |
| Ισχύς | 1300 W |
| Συχνότητα | 50-60 Hz |
| Τάση | 220-240 V |
| Τεχνολογία | Ορειχάλκινη κορεσμένη ομάδα 7,5 kg |
| Αντλία | Εξωτερική περιστροφική πρέσα 200 l/h |




